| Brand | HP |
| Model | HP Z2 SFF G1i Workstation Desktop PC |
| Processor | Intel Core Ultra 5 225 (20 MB Cache/ 24-Cores(8P + 16E)/24-Threads/ 3.3 GHz up to 4.9 GHz/ with NPU 13 TOPS) |
| RAM | 16GB (1x16GB) DDR5-5600 MT/s |
| Storage | 256 GB PCIe® Gen4 M.2 SSD |
| Graphics | NVIDIA A400 – 4 GB GDDR6 (4x mDP Ports) |
| Front Port | 2x USB Type-C 20Gbps signaling rate, 4x USB Type-A 10Gbps signaling rate; 1x headphone/microphone combo |
| Rear Port | 2x USB Type-A 10Gbps signaling rate, 3x USB Type-A 480Mbps signaling rate 2x DisplayPort 1.4, 1x RJ-45, 1x audio line-in/line-out |
| Power Supply | 400 W external power adapter, up to 92% efficiency, active PFC |
| Wireless | None |
| Form Factor | Small form factor |
| ODD | None |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 10 x 30.8 x 30.3 cm |
| Weight | Starting at 6.5 kg |
| Warranty | 1 year Onsite |
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | HP Z2 SFF G1i Workstation Desktop PC |
| Processor | Intel Core Ultra 5 225 (20 MB Cache/ 24-Cores(8P + 16E)/24-Threads/ 3.3 GHz up to 4.9 GHz/ with NPU 13 TOPS) |
| RAM | 16GB (1x16GB) DDR5-5600 MT/s |
| Storage | 256 GB PCIe® Gen4 M.2 SSD |
| Graphics | NVIDIA A400 – 4 GB GDDR6 (4x mDP Ports) |
| Front Port | 2x USB Type-C 20Gbps signaling rate, 4x USB Type-A 10Gbps signaling rate; 1x headphone/microphone combo |
| Rear Port | 2x USB Type-A 10Gbps signaling rate, 3x USB Type-A 480Mbps signaling rate 2x DisplayPort 1.4, 1x RJ-45, 1x audio line-in/line-out |
| Power Supply | 400 W external power adapter, up to 92% efficiency, active PFC |
| Wireless | None |
| Form Factor | Small form factor |
| ODD | None |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 10 x 30.8 x 30.3 cm |
| Weight | Starting at 6.5 kg |
| Warranty | 1 year Onsite |







