| SKU | B90YSAT#AKL |
|---|---|
| Brand | HP |
| Model | ProBook 455 G10 |
| Display | 15.6″ diagonal FHD (1920 x 1080) IPS anti-glare 250 nits 45% NTSC |
| Processor | AMD Ryzen 5 7530U (16MB Cache/6-Cores/12-Threads/ 2 GHz Up to 4.5 GHz Turbo) |
| RAM | 8GB (1x 8GB) DDR4-3200 MT/s |
| Storage | 512GB PCIe NVMe SSD |
| Graphics | Integrated Graphics: AMD Radeon Graphics |
| Touch Screen | None |
| Port | 3x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps; 1x USB-C 10Gbps (PD / DP 1.4); 1x RJ-45; 1x HDMI v2.1 1x Combo jack; |
| Camera | 720p HD camera |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 42Wh Li-ion |
| Keyboard | HP Premium Keyboard – spill resistant, optional backlit keyboard with drain and DuraKeys |
| Numpad | Yes |
| Wireless | MediaTek Wi-Fi 6E RZ616 (2×2) + Bluetooth 5.3 |
| OS | DOS |
| Dimension | 35.94 x 23.39 x 1.99 cm |
| Weight | Starting at 1.74 kg |
| Warranty | 1 Year Onsite |
ติดต่อเรา 08.00 - 17.30
โทร 02-943-0180 ต่อ 120
Product categories
- DEALER
- DESKTOP PC
- INTERNET OF THINGS
- MOUTING
- Uncategorized
- กล้องวงจรปิดความปลอดภัย และบาร์โค้ด
- คอมพิวเตอร์และอุปกรณ์ไอที
- ACCESSORIES
- ALL IN ONE
- APPLE
- CAPTURE CARD
- COMPUTER
- CONFERENCE
- DESKTOP PC
- DIY HARDWARE COMPUTER
- ADD ON CARDS
- CABLE
- CASE
- CD & DVD DRIVE
- COOLER SYSTEM
- CPU
- GRAPHIC CARD
- HDD
- MAINBOARD
- POWER SUPPLY
- RAM
- RAM NOTEBOOK
- SSD
- SSD / HARD DISK / STORAGE
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- Adata
- Crucial
- Enterprise / Data Center HDD
- Enterprise / Data Center HDD
- Hikvision
- Kingston
- Klevv
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- NAS HDD
- NAS HDD
- Samsung
- Seagate
- Silicon Power
- Surveillance / CCTV / DVR / NVR HDD
- Surveillance / CCTV / DVR / NVR HDD
- Synology
- Transcend
- SSD / HARD DISK / STORAGE / HARD DISK / STORAGE
- IP PHONE
- IT GADGET
- MEMORY CARD / FLASH DRIVE
- MICROPHONE
- MINI PC
- MOBILE WORKSTATION
- MONITOR
- MOUNTING
- MOUTING
- NOTEBOOK
- NOTEBOOK GAMING
- PRINTER / SCANNER / SUPPLIES
- PROJECTOR
- RAM
- SMART PHONE
- SMART WATCH
- TABLET
- UPS SYSTEM
- WORKSTATION
- จักรเย็บผ้า
- อุปกรณ์สำนักงาน
- จอโฆษณาและระบบห้องประชุม
- ซอฟต์แวร์และระบบคลาวด์
- อุตสาหกรรมและเครื่องจักร
- เซิร์ฟเวอร์ และดาต้าเซ็นเตอร์
- เน็ตเวิร์กไฟร์วอลล์และสายสัญญาณ
- Access Control
- ACCESS POINT
- CABLE & FIBER OPTIC
- CABLE
- CCTV OUTDOOR CABINET
- COAXIAL (RG) System
- COMMSCOPE
- DATA CENTER System
- Fiber Optic Cable
- Fiber Optic Connector
- FIBER OPTIC System
- Fiber Optic Tools & Testers
- FTTR / FTTx OVAL / FLAT CABLE (Fiber Optic to the ROOM / Fiber Optic to the HOME)
- GERMANY RACK
- LINK RACK
- MEDIA CONVERTERS
- NETWORKING System
- SECURITY AND CONTROL SYSTEM
- SFP
- SOLAR CABLE
- Telephone CABLE
- TERMINATE & TEST by INTERLINK
- UTP
- FIREWALL
- INTERNET OF THINGS
- IP PBX
- NETWORK
- NETWORK ACCESSORIES
- NETWORK ADAPTER
- NETWORK SECURITY
- ROUTER
- SERVER
- SWITCH
- WIRELESS LAN
(B90YSAT#AKL) Notebook (โน๊ตบุ๊ค) HP ProBook 455 G10 Ryzen 5 7530U/8GB/512GB SSD/15.6″/DOS
รหัสสินค้า : B90YSAT#AKL
฿16,100 Original price was: ฿16,100.฿16,000Current price is: ฿16,000.
โทรสอบถามราคา
การรับประกัน :
รับประกัน 1 ปี Onsite
Data Sheet :
ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม
ติดต่อสอบถามราคาพิเศษ
Line : @greatocean
Tel : 099-495-8880
Facebook : https://www.facebook.com/gtoengineer/
Email : support@gtoengineer.com
อัปเดตล่าสุด : 7 months ago
บริษัทฯ ขอสงวนสิทธิ์ในการแก้ไขข้อผิดพลาดในการพิมพ์ (ผิด/ตก) โดยไม่ต้องแจ้งให้ทราบล่วงหน้า และขอสงวนสิทธิ์ในการเปลี่ยนแปลงราคาและโปรโมชั่นโดยมิต้องแจ้งให้ทราบล่วงหน้า
BX1Q0PT#AKL
รับประกัน 3 ปี Onsite
BW2X1PT#AKL
รับประกัน 3 ปี Onsite
BX1R1PT#AKL
รับประกัน 3 ปี Onsite
B9FD9AT#AKL
รับประกัน 1 ปี onsite






